آموزش ویژه – المپیاد ادبی

کلاس‌های نوروزی

لطفاً پیش از پرکردن فرم، با دقت بخوانید

مطالب کلی و اهداف


وبگاه المپیاد ادبی، از پنج سال پیش تا کنون، همراه مستمر و مداوم دانش‌آموزان و دانش‌پژوهان المپیاد ادبی بوده است. هدف این وبگاه، گسترش عدالت آموزشی و نیز، تمرکز بر المپیادی است که با آنکه از قدیمی‌ترین المپیادهای دانش‌آموزی کشور است، معمولاً در اولویت ناشران و وبگاه‌های مربوط به المپیاد کشور قرار نمی‌گیرد؛ زیرا اوّلاً ماهیت آن با اکثر المپیادهای دیگر تفاوت‌هایی دارد و ثانیاً سود مالی و اقتصادی چندانی (حداقل به‌نسبت المپیادهای دیگر) برای صاحبان مشاغل آموزشی و کمک‌آموزشی ندارد.

وبگاه المپیاد ادبی همواره کوشیده است شرایط مخاطب خاص خود را در نظر بگیرد و برای بهره‌مندی او از بهترین‌های سخت‌دسترس، در حد توان خود بکوشد. برگزاری آزمون آزمایشی رایگان، اسکن منابع غیردرسی هر مرحله (که آغازگر آن، ما بوده‌ایم)، پاسخگویی سریع و رایگان به پرسش‌های دانش‌آموزان و… از جملۀ تلاش‌های ما برای «گسترش برابری‌ها در حداقل‌ها» بوده است.

در میان خدمات ما، جای یک خدمت خالی بود: آموزش حضوری، برای اینکه دانش‌آموزان مدارسی که معلم المپیاد ندارند، از دوستان دیگرشان عقب نمانند.

از پارسال، این خدمت را نیز در قالب کلاس‌های نوروزی و پسانوروزی وبگاه به کارهای خود افزوده‌ایم. هدف اصلی ما از برگزاری این دوره‌ها، همراه‌کردن «بالاترین کیفیت» با «پایین‌ترین قیمت» است. به همین منظور، هزینه‌های اضافی را کاسته‌ایم و در شرایطی بی‌زرق‌وبرق، تمام همّت خود را بر امر آموزش متمرکز کرده‌ایم.

چرا دورۀ آموزشی وبگاه المپیاد ادبی؟


برای پاسخ به این پرسش، باید ویژگی‌های کلاس‌هایمان را برشمریم:

۱. مدرّسان این دوره، از باتجربه‌ترین مدرّسان و مشاوران المپیاد ادبی کشورند و به‌طور میانگین، حدود ۱۰ سال تجربۀ کار جدّی و حرفه‌ای آموزش المپیاد را در بهترین مدارس تهران و شهرستان‌ها دارند؛

۲. مدرّسان دورۀ نوروزی ما، زبان و ادبیات فارسی را در بهترین دانشگاه‌های کشور خوانده‌اند و در کنار حرفه‌ای‌بودن، ادبیات را به‌صورت تخصّصی و دانشگاهی دنبال کرده‌اند؛

۳. تمام اعضای هیئت‌علمی وبگاه المپیاد ادبی، خود از مدال‌آوران المپیادهای سال‌های پیش‌اند و شخصاً تجربۀ دست‌وپنجه نرم کردن پیروزمندانه با مراحل مختلف آزمون المپیاد را داشته‌اند.

۴. کلاس‌های ما ارزان‌ترین و کمترین قیمت ممکن را داشته و دارند. این امر به‌خاطر آن است که هزینۀ کمتری برای اجارۀ فضای آموزشی پرداخت می‌کنیم و کارهای اجرایی دوره را با کم‌ترین نیروی انسانی ممکن انجام می‌دهیم؛ بنابراین نه هزینه‌ای برای کادر اجرایی دایم در طول سال می‌دهیم و نه اجاره‌بهایی برای دفتر یا هزینه‌ای برای منشی و…

۵. کلاس‌های ما در دو سال گذشته، موفّق‌ترین دورۀ آمادگی برای مرحلۀ دوم بود. دانش‌آموزان دورۀ ما بیش از دیگر دوره‌های آموزش المپیاد ادبی، از سدّ مرحلۀ دوم گذشتند و به مدال رسیدند: در سال ۹۵، ۴ نفر و در سال ۹۶، ۷ نفر.

ثبت‌نام از الآن؟! قبل اعلام نتایج؟! حالا کو تا نوروز؟!


در پاسخ به این نگرانی، باید بگوییم که مسئله، ظرفیت محدود کلاس‌هاست. ما علاقه‌ای به برگزارکردن کلاس‌های پرجمعیت نداریم؛ بنابراین، وقتی تعداد نام‌نوشتگان از حدّ پیش‌بینی‌شدۀ ما بگذرد، ثبت‌نام را متوقّف می‌کنیم؛ در نتیجه، اگر دانش‌آموز عزیزی ثبت‌نام خود را به بعد موکول کرده باشد و ظرفیت دورۀ ما تکمیل شده باشد، شرمندۀ او خواهیم شد.

مطلب دیگر این است که ما برای برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های اجرایی، باید هرچه زودتر از تعداد دانش‌آموزان خود مطّلع باشیم؛ وگرنه، به مشکلات هماهنگی‌های شب‌عید و تعطیلی و… بر خواهیم خورد.

نگران مرحلۀ اوّل هم نباشید. اوّلاً که به‌امید خدا، همه‌تان از سدّ این مرحله خواهید گذشت و ثانیاً اگر در دوره‌های ما نام نوشته باشید، ولی در مرحلۀ اوّل پذیرفته نشوید، کلّ وجه واریزی شما، حداکثر تا ۲۴ساعت از زمان اعلام نتایج، تمام‌وکمال به شما بازگردانده می‌شود.

مدرّسان دوره


شاکلۀ اصلی مدرّسان دورۀ نوروزی، هیئت علمی وبگاه المپیاد ادبی خواهند بود که می‌توانید کارنامک (رزومه) و سوابق آنها را در وبگاه، صفحۀ گردانندگان، ببینید و بخوانید.

امّا از آنجا که ممکن است برخی اعضای محترم هیئت علمی وبگاه زمان لازم و کافی برای کلاس‌های نوروزی در برنامۀ خود نداشته باشند، ممکن است در صورت لزوم و نیاز، از مدرّس دیگری نیز، بنابر تخصّص و تجربۀ ایشان در تدریس هریک از منابع غیردرسی، دعوت به همکاری کنیم.

تعداد زنگ‌ها و مواد درسی


مجموع کلاس‌های ما در نوروز، به‌امید خدا، ۳۰ زنگ خواهد بود که به تدریس منابع غیردرسی اختصاص خواهد داشت.

البتّه طبق تجربۀ سالیان گذشته، آموزش همۀ منابع غیردرسی با این تعداد جلسات تمام نخواهد شد؛ امّا بخش عمده‌ای از آنها را به‌طور کامل در نوروز خواهید خواند.

شرایط دوره


زمان برگزاری:

دوشنبه، ششم فروردین ماه تا شنبه، یازدهم فروردین ماه ۱۳۹۷ (شش روز
هرروز از ساعت ۹ تا ۱۷:۳۵ (پنج زنگ)؛ مجموعاً ۳۰زنگ آموزشی.


مکان برگزاری: برای آنکه در هزینه‌ها صرفه‌جویی شود و بتوان دوره را با قیمتی مناسب و پایین برگزار کرد، به‌جای آنکه کلاسمان را در دانشگاه‌ها برگزار کنیم، آن را با توجّه به تعداد نام‌نوشتگان، در یکی از آموزشگاه‌های سطح تهران (که با وسائط نقلیۀ عمومی، به‌ویژه مترو، در دسترس باشد) برگزار خواهیم کرد.


هزینۀ نام‌نویسی: ۷۵۰هزار تومان.
همچنین باید یادآور شد که پس از نام‌نویسی، امکان انصراف و پس‌گیری هزینه وجود ندارد؛ مگر اینکه دانش‌آموز نام‌نوشته، در مرحلۀ اوّل  المپیاد پذیرفته نشود. در این صورت، حداکثر تا ۲۴ساعت پس از اعلام نتایج، وجه بدون هیچ‌گونه نقص‌وکسر برگردانده خواهد شد.

دربارۀ شیوۀ پرداخت هزینه، تلفنی با شما هماهنگ می‌کنیم. همچنین، شما از زمان تماس ما، ۴۸ ساعت مهلت دارید تا وجه را بپردازید.


اسکان شهرستانی‌های گرامی: متأسفانه مقدور نیست.
بنابراین، از دانش‌آموزان غیرتهرانی عزیزی که مایل به شرکت در دورۀ نوروزی ما هستند، ولی مشکل اسکان در تهران دارند، فراوان و از بُن دندان پوزش می‌خواهیم. امیدواریم ما را ببخشند.

کلاس‌های نوروزی

نام‌نویسی کلاس‌های نوروزی المپیاد ادبی

با شما تماس می‌گیریم

  • برای ثبت تلفن ثابت منزل، حتماً پیش‌شمارۀ شهر یا استان ذکر شود.

    یادآوری مهم:

    متأسفانه هماهنگی و تأمین اسکان دوستان غیرتهرانی برای وبگاه المپیاد ادبی به‌هیچ‌وجه مقدور نیست. بنابراین، اسکان و اقامت یا رفت‌وآمد روزانه (برای دوستان شهرهای نزدیک) کاملاً به‌عهدۀ خود دانش‌آموز خواهد بود.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .