سلام ، من تازه رفتم یازدهم برای شروع المپیاد از چی شروع کنم ؟ لطف اراهنمایی کنید – المپیاد ادبی

این جستار شامل 2 پاسخ ، و دارای 3 کاربر است ، و آخرین بار توسط  Mohammadheidari در 2 ماه، 2 هفته پیش بروز شده است.

• نویسنده

seyedrahimi
    مشارکت کننده

سلام ، من تازه رفتم یازدهم . برای شروع المپیاد از چی شروع کنم ؟ لطف اراهنمایی کنید ، من حتما میخوام المپیاد بخونم فقط نمیدونم از کجا شروع کنم و چ منابعی رو بخونم منتظر راهنماییتونم…

vahm e sabz
    مشارکت کننده

سلام دوست عزیز و تبریک میگم که المپیاد ادبی رو انتخاب کردین. از اونجایی که شما نظام جذید محسوب می شین، هنوز مشخص نیست المپیاد های شما چه تفاوتی دارن، اگر داشته باشن.چیزایی که میگم بر اساس تجربه ست.
    منابع هر مرحله از المپیاد یک ماه و نیم تا دوماه قبل اعلام میشن. معمولا اواخر آبان یا اواسط آذر ثبت نام شروع میشه. اگر دبیرستانتون خیلی پیگیر نیست حتما این وبسایت رو دائم چک کن یا کانال تلگرامشونو.
    مطمئن شو که بر مطالب کتاب های ادبیات رشته ی انسانی نظام خودتون مثل علوم و فنون و… تسلط کامل داری. تا زمانی که منایع اعلام نشدن این بهترین کاره.
    سعی کن شعرای افرادی مثل نیما یوشیج، اخوان ثالث، دکتر شفیعی کدکنی رو بخونی و با هاشون ٱشنایی داشته باشی. مجموعه کتاب های شعر زمان ما از انتشارات نگاه میتونن کمک کنن.
    و همین طور منابعی مثل شاهنامه، تاریخ بیهقی، حافظ و سعدی پای ثابت المپیاد بودن. حافظ معمولا واسه مرحله دوم…
    خلاصه این که شما الان فقط میتونی کلی خوانی کنی، ولی حتما بخش نامه ی ثبت نام که اومد کامل و به دقت مطالعه ش کن.
    آرزوی موفقیت تون رو دارم.

Mohammadheidari
    مشارکت کننده

سلام و تحیات
    بنده کلاس یازدهم ریاضی هستم
    شرایط برای ثبت نام و تاریخ برگذاری آزمون و و منابع رو اگر میشه لطف بفرمایید
    ،

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.